Vrh "D"

 pes Darnell Be-Enki (Brno)
fena Daenerys Be-Enki (Praha)
fena Dalida Comedy Be-Enki (Kačice)
fena Darcy Be-Enki (Pardubice)
fena Diana Frances Be-Enki (Praha)

 

Dne 15.8.2017 se po náročném porodu Aice narodilo 6 krásných a velkých miminek, bohužel třetí v pořadí byl pejsek, který se (pravděpodobně po odloučení placenty) narodil mrtvý :-( Máme tedy pět štěňátek 1 pejska a 4 fenečky.

Datum krytí 14.6. a 15.6.2017 - předpokládané datum porodu 16.8.2017 - podle sona čekáme 5 štěňátek

Plní se mi sny :-) Po dlouhých letech se v chovu zadařilo a čekáme asi 5 úžasných miminek, a to v termínu kdy je venku ještě teplo a budeme moct trávit společný čas i na zahradě. I proto jsem si vzala dovolenou a budu s nimi od prvních krůčků až po odchod do nových domovů téměř 24 hodin denně.

Jedná se o opakovaný vrh, kdy po Falcovi a Aice máme na světě dvojčata Carriji a Cliffa. Chovatelský záměr se vydařil a potomci jsou nejenže krásní a zdraví psi, ale hlavně s naprosto dokonalou povahou. Stále veselí, oddaní, pohodoví společníci. 

Tatínek Falco je nejen zdravý a krásný  pes, který je úspěšný na výstavách, ale především je to obrovský pohodář a terapeut, což byl jeden z mnoha důvodů proč právě on. V kombinaci s Aiky klidnou a milou povahou očekáváme neskutečně pohodové pejsky, typické kooikříky, kteří budou své páníčky a rodiny doprovázet na každém kroku. Samozřejmě se neztratí ani na poli výstavním. A moc rádi přijmou jakýkoliv nabídnutý sport, skákání, běhání, houbaření :-) to je jejich oblíbené.

 

Pár slov od chovatele

Čas od času se mi dostane otázky od zájemců, co musí splnit aby získali štěně z mé chovné stanice.

 krátké shrnutí mé představy:

  1. Nejzásadnější je uvědomit si, že Aika (matka) i její štěňata jsou jako mé děti, jejich čas strávený u nás si užíváme na maximum a v podstatě Vám prodávám svou rodinu, nikoliv "VĚC"!
  2. Proto očekávám, že i Vy si psa pořizujete jako součást své rodiny, svého partnera na stejné úrovni a umožníte mu Vás milovat jeho psí oddaností.
  3. Nezáleží zda bude pejsek žít v Pražském bytě, nebo běhat po dvorku se slepicemi, jen prosím respektujte jeho potřebu být se svým pánem uvnitř v domě. Držení na zahradě v kotci, boudě, nebo v pelechu na zápraží je pro mě nepřijatelné. Kookřík je plemeno do postele ne do kotce.
  4. Musíte být schopni mu umožnit jeho potřeby a to,co ho bude bavit, ať je to drbání na gauči u tv, nebo pohyb,běhání v lese, případně výcvik agility i jiných psích sportů. Pejskovi nevadí, že chodíte do práce, do školy, je mu to musíte umět vynahradit, protože Vy a Vaše rodina pro něj budete vším.
 Pokud jste schopni pejska přijmou, respektovat jeho potřeby a bezmezně ho milovat! Neváhejte nás kontaktovat.

Samozřejmostí je kompletní chovatelský servis (ať už se jedná o rady ohledně výcviku, výchovy, výstav, uchovnění nebo i pohlídání v době dovolené). Pejskové od nás odcházejí zdraví, vymazlení a plně vybaveni do života. Jsou očkovaní, s čipem, pravidelně odčervování, s vystaveným petpasem. Naučeni na granulky (v případě zájmu ze strany majitele není problém krmit štěně metodou BARF). Jsou socializovaní na lidi, děti, věci, dopravní prostředky, různé zvuky, různé prostředí, ostatní zvířata. Slyší na Vámi vybrané jméno a mají nadstandartní výbavičku. Přijďte nás navštívíit a dozvíte se vše co Vás zajímá.